Turistika pre začiatočníkov

Turistika je vynikajúci cvičenie s nízkym dopadom. Štúdie ukazujú, že ponúka viacnásobné fyzické a duševné výhody. Zo zníženia úzkosti na prevenciu osteoporózy je pešia turistika vonkajšia aktivita, ktorá prináša výhody mimo scénické a zábavné.

Na rozdiel od chôdze na bežiacom páse alebo dláždenej ceste, pešia turistika zahŕňa viac, niekedy nepredvídateľné, premenné. Samozrejme, tieto premenné sú súčasťou toho, čo je tak príjemné! Použite nasledujúce tipy na turistiku, aby sa vaše prvé treky úspešne realizovali:

1. Začnite malé a vyberte správnu cestu pre vašu kondíciu.

Zvoľte výlet trochu kratší ako vzdialenosť, ktorú môžete normálne prejsť na rovnej alebo spevnenej ploche. Ak chcete odhadnúť čas potrebný na prehliadku chodníka, zistite rýchlosť približne 2 míle za hodinu. Ďalej skontrolujte zmeny výšky a pridajte hodinu k odhadovanému času na turistiku na každých 1000 stôp nárastu. Po tom, čo ste raz alebo dvakrát odchádzali, budete mať zmysel, prečo zmeny vzdialenosti a výšky fungujú dobre pre vás.

2. Zoznámte sa s chodníkom.

Akonáhle ste si vybrali trasu, získajte mapu oblasti a prehľadávajte správy a údaje. Existuje niekoľko vynikajúcich online zdrojov. Zistite, či je chodník slučkou, alebo či budete musieť odskočiť alebo nájsť druhé auto. Berte na vedomie akékoľvek pretínajúce sa chodníky, kde by ste mohli urobiť nesprávny zákrok. Tiež som rád hľadal dobré miesto na obed, ako je jazero alebo vrchol s výhľadom.

3. Skontrolujte počasie.

Pokračujte po vašom výlete a ešte niekoľko hodín predtým skontrolujte počasie. To vám poskytne cenné informácie o tom, ako sa obliekať a čo baliť. Ak bude predpovedané počasie hrozné, dá vám šancu zmeniť plány namiesto toho, aby ste sa dostali na cestu.

4. Povedzte niekomu, kde budete.

Je dôležité, aby niekto, ktorý nie je na túru, vedel o trase a aký je čas na obavy a vyžiadanie si pomoci. Poznámka: Nepovedal som, že “keď očakávate, že bude hotovo.” Čas “strach” môže byť o niekoľko hodín neskôr, ako je plánované ukončenie, ktoré umožňuje pomalú turistiku, úžasné výhľady alebo boľavé členko spôsobujúce oneskorenie.

Ďalšou možnosťou je núdzové zariadenie, ako napríklad SPOT tracker, ktorý vám umožní spojiť núdzovú pomoc pomocou satelitu. Jedna námietka, zariadenia ako SPOT, nie sú zámienkou na vyhýbanie sa zodpovednosti za vašu osobnú bezpečnosť – sú zálohou.

5. Balíte 10 základných informácií

Desať základných prvkov sa postupne presunulo zo zoznamu položiek na zoznam systémov. Jedná sa o systémy, ktoré by ste mali zabaliť, aby ste zostali bezpeční vo vonkajšom prostredí. V závislosti od dĺžky a odľahlosti výletu rozbaľte alebo minimalizujte každý systém. Napríklad pri krátkom letnom výlete v blízkosti služieb by mala byť kompaktná pohotovostná deka v poriadku. Avšak vzdialené zimné túry by vyžadovali niečo rozsiahlejšie. Tu je 10 základných systémov:

Desať základných systémov

 • Navigácia (mapa a kompas)
 • Ochrana pred slnkom (slnečné okuliare a opaľovací krém)
 • Izolácia (prídavné oblečenie)
 • Osvetlenie (svetlomet / svetlo)
 • Dodávky prvej pomoci
 • Požiar (vodotesné zápalky / zapaľovač / sviečka)
 • Nástroj na opravu a náradie
 • Výživa (extra strava)
 • Hydratácia (extra voda)
 • Núdzový prístrešok (stan / plastový rúrkový stan / odpadkový vak)
 • Tento zoznam môže vyzerať skľučujúco, ale keď ho prispôsobíte na túru, nebude to tak zlé. Mnohé z týchto vecí sú to, čo by ste zabalili na piknik.

6. Noste správnu obuv a ponožky

Bolestivé nohy môžu zničiť túru. Investujte do kvalitných turistických obuvi a ponožiek. To neznamená ťažké kožené topánky, existuje veľa “ľahkých turistov”, ktoré vyžadujú malý zlom v porovnaní so starými turistickými topánkami, z ktorých som začal. Tiež, nemanipulujte na ponožky a pre dobrotivosť … .no bavlny! Vlna alebo syntetické ponožky sú spôsob, ako ísť. Taktiež balenie blistrových obväzov len v prípade.

7. Šaty na úspech

Akonáhle sú vaše nohy postarané, obliekanie doprava je kľúčom k pohodliu na túre. Preskočiť bavlnu čokoľvek, je vlhké a zostane tak, aby ste sa cítili chmúrne a spôsobovali trápenie. Namiesto toho choďte na syntetiku. Ak chcete ľahko upraviť teplotu a počasie, noste vrstvy, ktoré môžete podľa potreby pridať alebo odstrániť. Napokon, baliť extra teplú vrstvu nad rámec toho, čo si myslíte, že budete potrebovať, najlepšie niečo, čo zablokuje aj vietor.

8. Udržujte svetlo

Dobre, teraz, keď som vám povedal, aby ste všetky tieto veci zabalili, poviem vám, aby ste sa držali svetla. To znamená, že sa rozhodnete pre najľahšiu z každej položky. Napríklad rúrka na prepravu krému na ochranu proti slnečnému žiareniu namiesto NoAd 16-unca skúmavky, ktoré ste našli v predaji.

9. Pace sami

Keď sa prvýkrát dostanete na cestu, môžete sa cítiť ako napájanie dopredu ako hrdina. Avšak do konca dňa sa dostanete na nulu, ak sa sami nepočujete. Namiesto toho vyberajte tempo, ktoré môžete udržiavať celý deň. Možno sa to na prvý pohľad zdá trochu nepríjemné, ale po niekoľkých kilometroch, obzvlášť do kopca, budete radi, že ste ušetrili vašu energiu.

10. Nechajte žiadnu stopu.

Krásne trasy, ktoré milujeme, zostanú krásne, ak sa o ne postaráme. Urobte si čas, aby ste si prečítali “No Leave Trace Seven Principals” a postupujte podľa nich. Je na každom outdoorovom nadšencovi, aby sa postaral o naše prírodné priestory.

Pomocou týchto tipov dúfam, že v tejto sezóne vyrazíte na turistiku. Kam pôjdete? Zanechajte komentár a podeľte sa o svoje nápady. Rád by som ich počul!

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *