10 najlepších trekov na svete

Tieto 10 klasických trekov sú určené pre vážnych chodcov. Všetky z nich vyžadujú robustný pár pľúc, vhodné nohy a dobré množstvo prípravku. Ak sa však rozhodnete prejsť na niektorú z týchto tras, potom budete odmenení zážitkami, ktoré trvajú celý život. V žiadnom konkrétnom poradí:

1. GR20, Francúzsko

Táto náročná 15-dňová (168 km, 104 míľ) slog cez Korzika je legendárna pre rozmanitosť krajiny, ktorú prechádza. K dispozícii sú lesy, žulové mraky, veterné krátery, ľadovcové jazerá, torrenty, rašeliniská, maquis, zasnežené vrcholy, roviny a névés (úseky ľadu tvorené zo snehu). Ale to nie je jednoduché: cesta je skalnatá a niekedy strmá, a zahŕňa rozľahlé mosty a skĺznuteľné skalné tváre – všetky časti zábavy. Vytvorené v roku 1972, GR20 spája Calenzana, v Balagne, s Concou, severne od Porto Vecchio.

France

2. Inca Trail, Peru

Táto 33 km starodávna chodník bola položená Inkami a v súčasnosti prechádza tisíckami ročne. Trasa vedie od posvätného údolia k Machu Picchu, ktorý sa nakloní smerom hore a dole a okolo pohoria, pričom má tri vysoké prechody na ceste. Pohľady na hory s bielymi vrcholmi a vysoký oblačný les sa spájajú s čarou chôdze z jednej ruiny obklopujúcej ruiny na ďalšiu – pochopiteľne robia túto najznámejšiu cestu Južnej Ameriky.

Inca

3. platí Dogon, Mali

“Zem domorodých ľudí” je jednou z najkrajších oblastí Afriky. Trasa tu môže trvať kdekoľvek medzi dvoma a desiatimi dňami, a zaberá sa v stúpajúcich útesoch pásma Bandiagara vytesaných starými opustenými skalnými obydliami. Dogonské dediny dotujú útesy a sú mimoriadnym vrcholom cesty. Dogon sú známi svojimi maskovanými tanečníkmi, zložito vyrezávanými dverami a pueblo-podobnými obydliami postavenými na strane sutiny.

4. Základný tábor Everest, Nepál

Dosiahne výšku 5 545 metrov na Kala Pattar, tento trojtýždňový trek je mimoriadne obľúbený u tých, ktorí chcú povedať: “Bol som na základni najvyššej hory sveta”. Obtiažny trek prechádza nepochybne nádhernou scenériou a je predávaný šerpskými ľuďmi Solu Khumbu. Výšky dosiahnuté počas tohto treku sú doslova závratné, kým sa nebudete aklimatizovať do nadmorskej výšky, a nepretržité rezanie cez údolia určite má svoje vzostupy a pády.

5. Indický Himálaj, India

Menej ľudového treku na indickej strane najväčšieho pohoria sveta. Takže ak je izolácia vašou vecou skúste trekking v Himachal Pradesh. Hardcore pešia turisti sa môžu pokúsiť prežiť pozdĺž horských vrcholov po dobu 24 dní od Spiti do Ladakh. Táto mimoriadne vzdialená a náročná prechádzka nasleduje staroveké obchodné cesty. Roztrúsený terén na vysokej nadmorskej výške inšpiroval Rudyarda Kiplinga a zvolal: “Určite žijú bohovia; toto nie je miesto pre mužov “.

India

6. Overland Track, Austrália

Tasmánie je prehistoriclooking púšti je najdostupnejšie na 80 km (50mi, päť až šesť-deň) Overland Track. Jej ceste medzi Cradle Mountain a Lake St Clair (najhlbšie austrálske sladkovodné jazero), dobre vymedzená cesta (preložená v častiach) prechádza skalnaté hory, krásne jazerá a plesne, rozsiahle lesy a močiare. Tí, ktorí chcú viac, môžu absolvovať početné bočné prechádzky vedúce k vodopádom, údolom a ďalším vrcholom, vrátane vrchu Ossa (1 617 m, 5 305 stôp) – Tassieho najvyššieho.

7. Routeburn Track, Nový Zéland

Pozrite sa na úžasnú subalpskú scenériu južného ostrova na Novom Zélande, ktorý obklopuje túto strednú trojdňovú trať (32 km, 20 míľ). Na základni južných Álp Nového Zélandu prechádza trať cez dva národné parky: Fiordland a Mt Aspiring. Medzi najdôležitejšie patrí pohľad z Harrisovho sedla a vrchu Conical Hill – odkiaľ môžete spatriť vlny na vzdialenej pláži. Hlavnou výzvou pre tento populárny výlet je skutočne zabezpečenie miesta medzi obmedzenými počtami, ktoré sú na trati dovolené kedykoľvek.

8. The Narrows, USA

26 km (16 míľ) cestu cez dramatické kaňony vytesané po stáročia Virgin River, Narrows v Zion národný park je výlet ako žiadny iný. Trasa je rieka, s viac ako polovicou výletu strávil brodenie a niekedy plávanie. Výlet je možné prechádzať za jeden deň, aj keď niektorí sa rozhodnú vziať závesné záhrady a prírodné pramene na kľudnejšom tempe – stráviť noc v jednom z 12 táborov v parku.

USA

9. Haute Route, Francúzsko-Švajčiarsko

Vedúci z Chamonix vo Francúzsku cez južnú Valais do Zermattu vo Švajčiarsku, Haute Route prechádza niektoré z najvyšších a najkrajšie krajiny prístupné pre chodcov kdekoľvek v Alpách. Letná prechádzka Haute Route (ktorá prechádza iným smerom ako slávnejšia zimná lyžiarska trasa) trvá približne dva týždne. Zahŕňa predovšetkým “skákanie” a vyžaduje vysokú úroveň kondície, pričom každá sekcia obsahuje vysoký faktor huff.

10. Baltoro Glacier & K2, Pakistan

Tento koridor ľadu vedie k obrovskému vrcholu K2 (8,611 m, 28,251 stôp), druhý najvyšší vrchol sveta. Tento neporovnateľný trek prechádza niektorými z najviac pokorných scenérie na planéte. Čo začína po ľadových riekach, odvážne smeruje do vnútorností ľadovca predtým, ako vedie do žulových pyramídových vrchov vrátane Paiju (6,610 m, 21,686 ft), Uli Biaho (6,417 m, 21,053 stôp), Veľkej Trango Tower (6,286 m, 20,623 ft) a nakoniec K2. Ak vám 15 dní nepôjdu, urobte bočné výlety na ďalšie moraine pokryté ľadovce.

You may also like...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *